SYSTEMY SOLARNE

Systemy AO Smith wykorzystują energię słoneczną wraz z inteligentnym systemem kontroli, który generuje wysoką sprawność instalacji. Cała instalacja jest kontrolowana przez kondensacyjny słoneczny podgrzewacz wody – w tym solarny system podgrzewania wody A.O. Smith. Dzięki połączeniu technologii wysokiej sprawności i termicznej energii słonecznej, zintegrowanych w obrębie jednego rozwiązania, zużycie gazu przez instalację jest minimalne.

Maksymalna sprawność
Technologia kontrolna w systemie A.O. Smith umożliwia modulację pompy solarnej do wartości 15% nominalnej prędkości, dzięki czemu nawet minimalna ilość pozyskiwanej energii słonecznej maksymalizuje wydajność urządzenia.

Długowieczność
Dzięki wykorzystaniu opatentowanego systemu odzysku ciepła zamontowanemu bezpośrednio pod kolektorem słonecznym, zapobiega się stagnacji temperaturowej medium wymiennika ciepła. W wyniku tego całą instalację cechuje dłuższa żywotność. Dodatkowo, obieg solarny jest chroniony przed wpływem nadmiernych temperatur.

Gazowe / słoneczne Podgrzewacze wody
Wśród naszych ‘zielonych’ systemów, prawdziwymi perłami są: SGE i SGS – gazowo-słoneczne podgrzewacze wody. W przypadku SGE, solarny wymiennik ciepła jest bezpośrednio wbudowany w urządzenie kondensujące. Takie rozwiązanie powoduje, że SGE znakomicie nadaje się do zastosowań komercyjnych w małej skali, zwłaszcza tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Natomiast SGS dopasowano do pracy na obszarze komercyjnym i przemysłowym.

Potężne instalacje
W zestawie ze zbiornikiem o pojemności do 2800 litrów, dysponują Państwo potężną instalacją. Co więcej, z całkowicie automatycznym systemem kontrolnym, maksymalizowana jest sprawność energetyczna. W instalacji z SGS, dodatkowy wkład energii słonecznej może wynieść nawet 40% w porównaniu ze standardowymi systemami słonecznymi. Uzyskujemy ekstremalne wartości odzysku ciepła dzięki odpowiedniemu podejściu do energii słonecznej.

Kompleksowe rozwiązanie
A.O. Smith preferuje przygotowywanie rozwiązań kompleksowych. W celu uzyskania optymalnej wydajności systemu, urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii są dostarczane i instalowane jako system zintegrowany. A.O. Smith zapewniając dostawę i odbiór instalacji udziela gwarancji na jej perfekcyjną pracę I maksymalną wydajność. Prostota, wygoda i współpraca zaledwie z jednym partnerem w kontekście całkowitego, kompletnego systemu: to poważne atuty A.O. Smith.

SGE SGS Pakiet solarny
SGE Kondensacyjny gazowosłoneczny kocioł wodny HE do pomieszczeń SGS Kondensacyjny gazowosłoneczny kocioł wodny HE Pakiet solarny Komponenty systemu słonecznego podgrzewania wody

POJEMNOŚCIOWE PODGRZEWACZE SOLARNE

Pojemnościowe podgrzewacze IT (z jedną wężownicą) oraz ITS (z dwoma wężownicami) mogą być częścią układu solarnego. W takim systemie są one połączone z dodatkowym podgrzewaczem wody i/lub kotłem centralnego ogrzewania. Oba modele podgrzewaczy mogą być zainstalowane z lub bez systemu DRAIN BACK.

IT w instalacji solarnej
IT w instalacji solarnej działa jak zasobnikowy bufor wody grzejnej ze zintegrowaną wężownicą grzejną do przyłączenia kolektorów słonecznych. Przyłącza zasobnika zaprojektowane są w sposób pozwalający na przyłączenie dodatkowej wytwornicy ciepła. Jeśli energii z instalacji solarnej jest za mało, woda grzejna kierowana jest na podgrzewacz wody lub wymiennik c.w.u. przy kotle centralnego ogrzewania. W ten sposób woda grzejna osiąga nastawione wartości i zapewniony jest komfort ciepłej wody.

ITS w instalacji solarnej
ITS to biwalentny pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. specjalnie przystosowany do instalacji w systemach solarnych. ITS jest wyposażony w dwie wężownice. Przy zastosowaniu dla instalacji solarnej górna wężownica zasilana jest przez podgrzewacz wody lub kocioł centralnego ogrzewania. Dolna wężownica jest zasilana przez instalacje solarną. Podgrzewacz ITS zapewnia wyższy komfort przygotowania ciepłej wody, ponieważ jest zasilany przez dwie wężownice.

Akcesoria
Dla obu pojemnościowych podgrzewaczy IT oraz ITS dostępny jest zestaw dodatkowych akcesoriów. Należą do nich m.in. czujnik temperatury w zasobniku, czujnik temperatury na kolektorze, zdalny wyświetlacz. Temperatura w zbiorniku jak i na kolektorze może być widoczna na wyświetlaczu Smart Display. W instalacjach solarnych z pojemnościowymi podgrzewaczami IT oraz ITS można stosować układ DRAIN BACK zabezpieczający przed przegrzaniem kolektorów przy braku odbioru ciepła przez wodę grzejną.

IT ITS Akcesoria do solarów
Indirect Pojemnościowy podgrzewacz z jedną wężownicą, zapewnia komfort ciepłej wody z kolektorów słonecznych jeśli wspomagany przez dodatkowy podgrzewacz wody lub kocioł centralnego ogrzewania. Pojemnościowy podgrzewacz z dwoma wężownicami, zapewnia komfort ciepłej wody z kolektorów słonecznych jeśli wspomagany przez dodatkowy podgrzewacz wody lub kocioł centralnego ogrzewania. A.O. Smith zapewnia zestaw akcesoriów dla systemów solarnych.

Nasza oferta

RaychemIVR
A.O.Smith General Pipe Cleaners

Kontakt

tel. /fax 22 741 70 12
tel. kom. 602 472 182

e-mail: d.sulejewski@neostrada.pl